Výsledky průzkumu I: Jak si techničtí odborníci hledají práci?

5. 11. 2018|  Rozhovory a Průzkumy

Obrázek k článku

V roce 2018 provedla personální agentura Talentica s.r.o. kvantitativní průzkum na území České republiky s cílem zjistit, jakým způsobem si technicky zaměření uchazeči hledají nové zaměstnání.

Ve kterých oborech dotazovaní respondenti působí?

Do průzkumu se zapojilo celkem 405 respondentů, z toho 37 % seniorních uchazečů (více než 4 roky praxe), 25 % manažerů, 22 % specialistů (2-4 roky praxe) a 16 %  juniorů s méně než 2 roky praxe. Nejvíce byli zastoupeni uchazeči z IT, vývoje a konstrukce, nákupu a logistiky, technologie, marketingu a obchodu nebo projektového managementu.

Jaké cesty ke změně zaměstnání využívají?

Pokud techničtí odborníci uvažují o změně zaměstnání, nejčastěji zavítají na pracovní portály, kde sami vyhledávají konkrétní pracovní nabídky (78 %). Více než 50 % respondentů rovněž uvedlo, že zveřejňuje své životopisy v databázích pracovních portálů, využívá k hledání nových příležitostí také sociální sítě, dá na doporučení svých známých anebo by přímo oslovilo potenciální zaměstnavatele. 41 % uchazečů by se obrátilo s prosbou o pomoc na personální agenturu.

Zajímá Vás také, jak hodnotí techničtí odborníci spolupráci s personálními agenturami anebo na jakých sociálních sítích je možné je zastihnout? Přečtete si další články k průzkumu (Jaké mají techničtí odborníci zkušenosti s personálními agenturami, Jaké sociální sítě využívají techničtí odborníci).

Detailní přehled výsledků průzkumu najdete v následující INFOGRAFICE (rozklikněte pro lepší rozlišení).

A jak postupujete při hledání práce vy? Vsázíte na klasiku a procházíte inzertní portály anebo raději sami oslovíte potenciálního zaměstnavatele? Těšíme se na vaše komentáře!

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Souhlasím