Talentica pomáhá aneb Jak jsme uklízeli na Rohanském ostrově

3. 7. 2017|  Ze života Talenticy

Obrázek k článku

Kdo nás zná a sleduje už delší dobu, tak si určitě všiml, že se Talentica, kromě recruitmentu, snaží věnovat i jiným činnostem, souvisejícím se společenskou odpovědností firmy. Jedná se o aktivity, které nás zajímají a baví, a zároveň mohou pomoci. Ve starších blozích se tak můžete dočíst o spolupráci s dětským domovem nebo o organizaci sbírky pro psí útulek. Zároveň na sociálních sítích pravidelně reflektujeme mezinárodní dny spojené se životním prostředím. Podívejte se například na infografiku ke Dni lesů, zajímavé Fair Trade video nebo příspěvek zabývající se tříděním odpadu.

O co se jednalo tentokrát?

Nápad věnovat více pozornosti našemu životnímu prostředí vyústil v podobu organizace akce dobrovolného úklidu veřejného prostranství. Lokalitu Rohanského ostrovu jsme si vybrali z několika důvodů. Tím rozhodujícím byl fakt, že v této lokalitě probíhají úklidy pravidelně (třeba na kvartální bázi), jedná se však o natolik problematickou (znečištěnou) oblast, že jich stále není dost, a tudíž je pomoc víc než vítaná.

Jak probíhala organizace?

Pokud byste si ve své firmě chtěli zorganizovat podobnou akci, můžete se inspirovat naším postupem. Nejdříve jsme kontaktovali neziskovou organizaci, která se dobrovolným úklidem zabývá. Nechali si doporučit několik lokalit, kde by úklid veřejných prostranství měl smysl. Následně bylo potřeba oslovit příslušné městské části, pod jejichž správu daná lokalita spadá. Brzy jsme tak zjistili, že celou řadu lokalit můžeme rovnou vyloučit, jelikož jejich úpravu spravují úklidové firmy a úklidy se zde realizují v pravidelných intervalech několikrát denně. Po výběru lokality jsme se, s podporou městské části Praha 8, spojili s úklidovou společností IPODEC. Ta nám poskytla všechny potřebné informace a vybavení k úklidu. Zabezpečený jsme tak měli dovoz a odvoz kontejneru a pomůcek (hrábě, lopaty, kolečka, ochranné rukavice a odpadkové pytle). Pak už stačilo rozdělit se na místě do skupinek (celkem nás bylo 21), vzít si nářadí, rukavice a pytle a mohlo se začít uklízet.

Talentica uklízí  

Očekávaní byla různá. Neuměli jsme si dost dobře představit na jaké množství a charakter odpadu narazíme. Největší problém je v tom, že na pláni Rohanského ostrova se tvoří nelegální skládky, kde člověk narazí na celou škálu různorodého odpadu a je potřeba dbát na bezpečnost. V kontejneru se tak v průběhu úklidu nahromadilo kromě běžného směsného odpadu z domácností i oblečení, kusy kancelářského nábytku, kabely, lahve, a dokonce i nárazník od auta.

S výsledkem jsme spokojeni a máme radost, že jsme se mohli zapojit do zajímavé aktivity, pomoci našemu životnímu prostředí a spojit tak příjemné s užitečným.
Na závěr se podívejte na krátkou statistiku:

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Souhlasím