V čem je Talentica jiná aneb Jak to děláme my

27. 5. 2014|  Ze života Talenticy

Obrázek k článku

Na tomto místě bych se pokusil zdůraznit ty odlišnosti, na kterých se já jakožto zaměstnanec z pozice recepčního podílím nebo alespoň bývám jejich svědkem, takže je mohu i garantovat. Osobně bych pak vyzdvihl tři takové typické situace či způsoby v chování k uchazečům o práci, jež se dost výrazně liší oproti těm, které byly zmíněny v předchozím článku.

I. Snažíme se co nejrychleji poskytovat zpětnou vazbu. Naši konzultanti reagují na vámi zaslané emaily s životopisy co nejrychleji jim to čas dovolí. Minimálně to bývají dva dny, aby si stačili váš profil kvalitně prostudovat, maximálně pak týden. Pokud se konzultantovi zdá, že reagující splňuje nároky nezbytné pro ucházení se o příslušnou pozici, nechává si s dotyčným člověkem domluvit rozhovor. Pokud se domnívá, že osoba nesplňuje všechna nutná kritéria požadovaná klientem, snaží se jí buď nabídnout jinou pro ni vhodnou pozici, anebo ji musí odmítnout. Pro odmítnutého člověka to samozřejmě není pozitivní informace (a pro nás, kteří mu to oznamujeme, už vůbec ne), na druhou stranu ale aspoň ví, na čem je, a může dál pátrat po jiných nabídkách.

imageedit_58_4474295746

II. U předvýběrového telefonického rozhovoru nečekejte žádné záludnosti. Pokud zájemce o práci reagoval na náš inzerát, většinou si ověřujeme jen jeho jazykovou úroveň (nejčastěji angličtiny). To neděláme z důvodu, že je to výhodnější, než si platit nákladný kurz konverzace v jazykové škole, ale abychom mohli uspokojit zadání klienta. Naši konzultanti navíc potřebují mít jistotu, že pokud má mít uchazeč znalost jazyka blížící se úrovni rodilého mluvčího, nemůže dělat chyby v gramatice, hledat slova a odůvodňovat to starostmi o zdravotní stav bratrance své neteře ze druhého kolena.

III. Pobočky naší společnosti se nacházejí v centru Prahy a Brna a disponují moderními a útulnými prostory. Pokud však máte například z pracovních nebo rodinných důvodů potíže dorazit k pohovoru osobně, není problém ho s konzultantem provést telefonicky. Naši konzultanti jsou příjemní a zkušení lidé, které nerozhodí ani to, pokud přijdete k osobní schůzce se zpožděním a bez omluvy, budete se chovat arogantně nebo v případě telefonického pohovoru nebudete dostupní (i když je ve vašem zájmu se tomuto chování vyhnout).

Na závěr zmíním snad jen to, že většinu konzultantského týmu tvoří ženy, všechny navíc velmi atraktivní, což je informace, která by mohla uchazeče, jimiž jsou v případě zaměření se naší společnosti na technické a IT pozice hlavně pánové, dost zajímat. Ale i dámy z řad uchazeček si rozhodně přijdou na své – to jim můžu coby jeden ze dvou mužů ve firmě přislíbit.

 Zmíněné rozdíly jsou dle mého názoru tím nejzásadnějším, co odlišuje společnost Talentica od ostatních personálních agentur. O dalších přednostech či výhodách spolupráce s námi se rád podělím v některém ze svých dalších článků…

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Souhlasím