Svět zaměstnance a zaměstnavatele

22. 8. 2014|  Ze života Talenticy

Obrázek k článku

Zažila jsem obojí – 5 let jsem byla zaměstnaná a nyní jsem 5. rokem zaměstnavatel. Obojí má, jako všechno v životě, své výhody i nevýhody. Jako zaměstnanec jsem měla “lehčí hlavu”, méně stresu a starostí, méně zodpovědnosti a jednoznačně více času. V pozici zaměstnavatele pracuji prakticky nonstop, válčím neustále s časem a složitá rozhodnutí, kterým předchází dlouhé přemýšlení a zvažování možností, jsem často nucena dělat sama. Říkám často, ale ne vždy- podařilo se mi totiž obklopit se skvělými lidmi, v Talentice je užasný tým se spoustou skvělých nápadů. Když mohu, vždy se poradím.

A jaký je podle mého názoru největší rozdíl mezi rolí zaměstnance a zaměstnavatele?

V míře zodpovědnosti a svobody. Jako zaměstnavatel mám sice větší svobodu – mohu o věcech rozhodovat, ale jde to ruku v ruce s důsledky mých rozhodnutí. Když udělám špatné rozhodnutí, má to přímý dopad na celý tým. Jako zaměstnanec jsem musela dělat svou práci dobře, ale když jsem si nevěděla rady nebo jsem udělala chybu, byl tu vždy někdo další, můj šéf, který mi to pomohl vyřešit.

A co je lepší, role zaměstnance nebo zaměstnavatele?

Ani jedno, je to zkrátka jiné. Nejdůležitější nakonec je, jaké lidi máte kolem sebe, zda-li jste tým nebo skupina jednotlivců. Mnohdy si to ani neuvědomujeme, kolik vlastně trávíme v práci času. Většinu svého života, věnujeme jí spoustu úsilí, energie, času a své duše. Měla by nás bavit a být smysluplná. A mně ta moje rozhodně smysl dává – pomáhám lidem najít tu pravou práci a firmám ty pravé zaměstnance. A Talentice? Talentice pomáhám neustále rozšiřovat tým osobností a nadšenců, kterým nabízím svobodu, důvěru, respekt i část zodpovědnosti, abych na ten velký úkol “změnit svět” nebyla tak sama!

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Souhlasím