Jak si stanovit cíle a dosáhnout jich? Zkuste koučování na vlastní kůži.

25. 4. 2019|  Rady a tipy pro uchazeče

Obrázek k článku

Kdy se vám naposled stalo, že jste se na hodinu zastavili a přemýšleli o sobě? Ne o práci, ne o seznamu úkolů, které potřebujete zvládnout, ale jen sami o sobě. O tom, co chcete a jak toho dosáhnout. Možná jste to zkusili a bylo to těžké. Možná vás něco napadlo, ale tu myšlenku jste zařadili do škatulky „moc komplikované“, „až někdy příště“ nebo „nevím, jak na to“. Já ten pocit měla. A tak jsem zkusila koučování. Nejdřív jako klient a teď už si ho naplno užívám jako kouč v intenzivním tréninku školy Život jako hra.

Co je koučování?

Kouč vám pomůže odkrýt to, co máte v sobě a zatím jste o tom jen matně tušili nebo třeba vůbec nevěděli, že se ve vás schovává. Dá vám správnou porci nadhledu. Jako když jste v lese na rozcestí a nevíte, kudy se dát. Kouč je váš dron, který vyletí nad stromy a pomůže vám zmapovat terén. V koučovacím rozhovoru si uvědomíte, jakou cestu hledáte a co je na jejím konci. A s koučem pak překonáte nástrahy, které se na cestě objeví a pak…. vyhrajete! A to je cílem koučování – jít za vaším vítězstvím a užívat si to!

Pro koho je koučování?

Jednoduše pro každého, kdo chce žít naplno, rozvíjet se a mít radost ze všeho, do čeho se pustí. Ať je vaším vítězstvím úspěch v práci, podnikání, pohyb, spokojený vztah, čas pro sebe… S koučem můžete svých cílů dosáhnout rychleji a dostat se mnohem dál než sami. Proč? Kouč je parťák, vyvede vás ze slepých uliček, bude pro vás výzvou a zároveň oporou, ukáže vám, že neexistují špatné výsledky, ale jen výhry a zkušenosti. Kouč vás rozhodně nenechá přešlapovat na místě.

Jak vybrat správného kouče?

Někdo se ptá na certifikaci, délku praxe, vzdělání nebo cenu. Co je ale důležitější? Abyste si sedli a opravdu si rozuměli. Stačí krátká schůzka nebo telefonát a víte, zda jste na stejné vlně a bude to klapat. A platí to vzájemně. Tenhle krok nepodceňte a pokud si nejste jistí, vyzkoušejte více koučů a vyberte si toho, který je vám nejsympatičtější.

Jak vypadá koučování?

Pravděpodobně to bude jedna z nejpříjemnějších konverzací, jaké jste kdy vedli. Atmosféra je 100% přátelská, profesionální kouč je laskavý a nikdy vás nebude hodnotit. Zároveň vám ale nebude radit ani vás o ničem přesvědčovat, naopak. Bude vám naslouchat a pokládat otázky, které vás nejspíš nikdy nenapadly. Bude to možná nové, určitě zvídavé a rozhodně si to užijete. Já jsem si ze své první konverzace odnesla dokonale čistou hlavu a vědomí, že můj cíl není za hory za doly, ale na dosah ruky, a moje obavy udělat krok z komfortní zóny jsou úplně malinké oproti tomu, co chci. Bylo to velké, bylo to „wow!“ a posunulo mě to mílovým skokem vpřed.

Ale dost už bylo napsáno, jeden zážitek vydá za tisíc slov.

V komentářích je prostor pro všechno, co chcete vědět o koučování, a ještě jste se nezeptali. Co vás o koučování zajímá?

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Souhlasím