Vánoční brunch pro psí útulek

21. 12. 2016|  Ze života Talenticy

Obrázek k článku

Vánoce jsou v Talentice ve znamení pomoci těm, kteří to potřebují. Na jaké projekty jsme se rozhodli přispět letos, jste se mohli dočíst v několika příspěvcích na Facebooku. A tak jste si možná všimli, že jednou z našich „akcí“ byla i podpora pejsků v útulku. A protože máme všichni rádi jídlo a společně strávený čas i jinak než při práci, zrodil se nápad uspořádat dobročinný brunch.

Nejprve jsme se domluvili, kdo připraví jakou dobrotu, aby nabídka byla pestrá. Pak už stačilo, aby každý přinesl svůj výtvor ve smluvený termín do kanceláře. Prostřeli jsme stůl a brunch mohl začít. Potom už jsme jen ochutnávali, užívali si uvolněnou atmosféru a vhazovali dobrovolné částky do pokladničky.

img_2721

Z výtěžku jsme se rozhodli podpořit nějaký menší útulek v okolí Prahy spíše než některý z velkých pražských útulků, které o příspěvky nemají nouzi. Do oka nám padl malý, necelý rok starý útulek For Dogs v obci Svárov. Jeho zakladatelkami jsou dvě mladé slečny, které se opuštěným psům dlouhodobě věnují, a na základě toho se rozhodly založit vlastní útulek s trochu odlišným konceptem, než je běžné – snaží se psům dopřávat výbornou péči, dlouhé procházky a hlavně individuální přístup. Z toho důvodu mají omezenou kapacitu na zhruba 9 psů. Tento koncept nám byl sympatický, a proto jsme útulek zkontaktovali a zeptali se, co zrovna potřebují a jakými dárečky bychom je potěšili. Nakoupili jsme tedy vodítka, misky, čistící prostředky, odčervovací tablety a nějaké pamlsky.

15536666_10211454637752267_1423418050_o

img_5631

Ve Svárově, kam jsme dárečky přivezli, nás přivítalo 7 krásných psů a slečna Nikola, jedna ze zakladatelek, která nám všechny pejsky představila a seznámila nás s fungováním útulku. Přestože pejsci vypadali velmi spokojeně, doufáme, že s našimi dárečky budou ještě spokojenější!

img_2377

 img_2504

Jsme rádi, že jsme mohli pomoct a přejeme krásné Vánoce nejen vám, ale i všem čtyřnohým kamarádům! ♥

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Souhlasím